Haberler & Duyurular > Elektronik Belge Yönetim Sistemleri Zirvesi Düzenlendi.

Elektronik Belge Yönetim Sistemleri Zirvesi Düzenlendi.

13 Mayıs 2016

Ankara Üniversitesi BEYAS Koordinatörlüğü, Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ve TÜRKSAT A.Ş. işbirliği ile EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemleri) ZİRVESİ 2016 Ankara’da ATO Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Elektronik Belge Yönetim Sistemleri (EBYS) Zirvesi 2016”da elektronik belge yönetim sistemleri alanında güncel teknolojiler, eğilimler, akademik yaklaşımlar ve uygulamalar uzman akademisyenler ve kurum yöneticiler tarafından ele alındı.

Zirveye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali YILDIRIM,  TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Sayın Cenk Şen’in yanı sıra Merkez Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yusuf S. HASÇİÇEK ve beraberinde heyet katılım göstermiştir.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali YILDIRIM, EBYS çalışmalarındaki mevcut duruma hangi basamaklardan ulaşıldığını, 1970’lerden günümüze dek yapılan yönetsel düzenlemelerle ele almış ve süreç sonunda; işlem hızı, ekoloji ve güvenlik bağlamındaki fayda enstrümanlarının altını çizmiştir. YILDIRIM, EBYS’nin bilgi toplumu olgusu içerisinde bulunan yapı taşlarından bir tanesi olarak ele alınması gerektiğini ve çalışmaların bu doğrultuda sürdürüleceği mesajını vererek, konuşmasını emeği geçenlere teşekkür ederek tamamlamıştır.

Zirveye ilgili alanda çalışma yapan araştırmacılar, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerin belge yöneticileri, arşivcileri ve bilgi işlem birimlerinin teknik personeli soru, görüş ve önerileriyle katkı sunmuş; bireyler arasında bilimsel ve sosyal etkileşim sağlanmıştır.