Haberler & Duyurular > Türkiye-Japonya Arasında “Uydu Ve Uzay Faaliyetlerinde Kapasite Geliştirme Programları” Konulu Çalıştaya Katılındı

Türkiye-Japonya Arasında “Uydu Ve Uzay Faaliyetlerinde Kapasite Geliştirme Programları” Konulu Çalıştaya Katılındı

24 Şubat 2016

Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü koordinesinde, “Türkiye ile Japonya Arasındaki Uzun Vadeli Stratejik İşbirliği Kapsamında” 21.01.2016 tarihinde “Uydu ve Uzay Faaliyetlerinde Kapasite Geliştirme Programları” konulu çalıştay Genel Müdürlük binamızda düzenlendi. Çalıştayın açılışına Sayın Bakanımız Binali YILDIRIM ve Sayın Bakan Yardımcımız Yüksel COŞKUNYÜREK de katılım sağlayarak, Sayın Bakanımız Binali YILDIRIM tarafından açılış konuşması gerçekleştirildi. Toplantıya Başkanlığımız bünyesinden Başkanımız Sn. Prof. Dr. Yusuf S. HASÇİÇEK ve Daire Başkanımız Sn. Mehmet Ali Değer katılım gösterdi. 

Çalıştayda, bugüne kadar Japonya ile yürütülen işbirlikleri, bu yıl içerisinde ve ilerleyen yıllarda gerçekleştirilmesi planlanan projelere ilişkin gelişmeler ile yapılması düşünülen yeni işbirliği konuları, kapasite geliştirme programları heyetler arasında karşılıklı olarak değerlendirildi.